Träningsmatch på lördag – halsduken tillbaka

Dela gärna!

Idag genrepar DIF inför Allsvenskan nästa vecka med en match mot Kalmar. Stadshagen är spelplats och 13.00 börjar matchen.

Inträdet är endast 50 kronor och du köper din biljett vid ingången. En del av biljettintäkterna tillfaller dessutom Sofialäktaren tifo. De som 16 år eller yngre går in gratis. JK är självklart på plats med försäljning. Vi kommer att stå vid den högra delen av läktaren och kommer att sälja matchbiljetter till bortapremiären mot Helsingborg, medlemskap i JK, resan till Helsingborg och Norrköping samt souvenirer. Vi tar både kort och kontant.

Halsduken tillbaka
Äntligen är den grymt snygga och efterfrågade halsduken “Djurgår’n tills jag dör” tillbaka i lager. Vi ursäktar för att det har dröjt, men den som väntar på något gott.. Köp den här på nätet för vi kommer inte att sälja den på Stadshagen.