JK:s medlemsförmåner: Hertz biluthyrning

Dela gärna!

Järnkaminerna växer som aldrig förr vid den här tidpunkten på året och har nu över 2600 medlemmar i registret. Vi tänkte denna vecka presentera vilka aktuella förmåner som finns för dig som medlem att utnyttja. I första hand söker vi sådant som är ”supporterrelaterat” i form av hotell, biluthyrning med mera men tar givetvis även emot andra intressanta saker för våra medlemmar.

Vet du något eller några intressanta ställen där vi kan utöka vårt utbud så tveka inte att ta kontakt med oss via [email protected].

10 procent på Hertz

På en av Sveriges största biluthyrningsfirmor Hertz har våra medlemmar 10% rabatt på uthyrning av fordon, något som kan komma våra medlemmar väl till pass på alla bortamatcher land och rike runt. Rabatten inkluderar fria mil upp till 28 dagar samt självriskreducering och stöld.

Rabatten fås via en rabattkod som du som medlem hittar på https://forening.foreningshuset.se/jarnkaminerna/loggain

Är du inte medlem blir du det via https://forening.foreningshuset.se/jarnkaminerna/blimedlem

Observera att rabattkoden kan sättas ur spel om det är många som har nyttjat den på samma station eller det finns lite bilar på aktuell station.

Imorgon: First Hotel.

nyajkkortet