Biljett- och bussinfo Göteborg

Dela gärna!

Här är allt ni behöver veta inför söndagens resa till Sveriges baksida. Vi uppmanar ALLA att köpa förköp via IFK Göteborgs hemsida.

Det rullar tre bussar i JK:s regi och en privat. Men det finns cirka 20 platser kvar, dessa köps enkelt och smidigt via vår nya webblösning.

Samtidigt som ett guldjagande Gnaget inte ens lyckas få iväg en buss till Häcken borta skickar vi fyra till Göteborg i en betydelselös säsongsavslutning. Hellre Djurgårdsjävel än medgångsjävel.

IFK Göteborg-DIF

Datum: 4 november
Veckodag: Söndag
Var: Gamla Ullevi, Göteborg

Avresa: 06.00, Klocktornet, Stadion – kom i god tid!
Ankomst: 13.30.
Matchstart: 15.00
Hemresa: Efter matchen
Hemkomst: Tidigast 00.00, Klarabergsviadukten.

Biljetter

Vi uppmanar ALLA att köpa förköp via IFK Göteborgs hemsida. Det underlättar för samtliga inblandade. Sektion A är det som gäller, 140 kr för vuxen, 90 kr för U18.

Pub

Pubinfo kommer. Det är svårt att hitta ställen som välkomnar oss men vi jobbar stenhårt på det tillsammans med DIF:s SLO:er.

Mer läsning om våra bortaresor:
Om reseklubben
Vanliga frågor
Regler på resorna
Resevärdar

Vill du engagera dig i reseklubben? Hjälpa till med det administrativa, vara resvärd eller bidra med något annat? Järnkaminerna behöver alltid hjälp med både det ena och det andra så har du en minut över – tveka inte att höra av dig till [email protected]

Land och Rike runt!