Efter en svag trend har DIF nu två raka trepoängare i bagaget efter krigarinsatser mot Malmö och Rögle borta. Däremot har vi sju raka hemmaförluster, något som märkts av i tabellen. En svag form på isen har mynnat ut i en svag form på läktarna också med ett gäng mindre bra läktarinsatser. Därför vänder vi blad och ser till att ge allt på torsdag mot Färjestad och på lördag mot Linköping!
Klacken är slutsåld bägge matcher och det återstår endast enstaka sittplatsbiljetter, köp upp dem och ge våra motståndare ett helvete! Om du inte kan gå, se till att biljetten används. Skicka vidare biljetten till någon annan djurgårdare som kan gå eller skicka tillbaka biljetten till DIF.
KÖP ELLER SKICKA VIDARE BILJETT HÄR!
Souvenirförsäljning
JK säljer souvenirer som vanligt i båset utanför A18 på Hovet, inför match från och med en timme innan nedsläpp och i pauserna.
Var inne på läktarna i god tid och ge allt för tre poäng, för våran borg och för DIF!

